Достапни линкови

logo-print

Велика Британија излезе од рецесија


Велика Британија излезе од најтешката рецесија од Втората Светска Војна. Официјалните податоци на Бирото за национална статистика, објавени денеска, покажуваат дека британската економија, во последниот квартал од минатата година, забележила раст од 0,1 насто. Британија е последната од големите економии која излезе од рецесијата.
XS
SM
MD
LG