Достапни линкови

logo-print

Етиопскиот авион се урнал поради лошото време


Лошите временски услови се една од причините за уривањето на авионот на „Етиопиан Ерлајнс“ во Медитеранот, неколку минути по полетувањето, соопштија Либанските власти. Се стравува дека сите деведесетмина патници од авионот марка Боинг 737 - 800 загинале, а спасувачките екипи до сега имаат извлечено околу 24 тела од водите на медитеранот.
XS
SM
MD
LG