Достапни линкови

logo-print

Претседателски избори во Шри Ланка


Жителите на Шри Ланка денеска гласаат на првите претседателски избори по 20 години војна со Тамилските тигри. На изборната листа се најдоа 22 претседателски кандидати, но главната трка е меѓу актуелниот претседател Махинда Рајапаска и поранешниот шеф на армијата Сарат Фонеска.
XS
SM
MD
LG