Достапни линкови

logo-print

Во Мадрид започна судењето на шпански двоен агент


Судскиот процес против Роберто Флорез кој работеше за шпанската национална разузнавачка служба започна денеска во Мадрид. Тој негираше пред судот дека бил двоен агент и дека продавал доверливи информации на Русија. Пред судот биле претставени копии од две писма кои Флорез ги испратил до руската амбасада во Мадрид. Во нив наводно тој им нуди да ги откри идентитетите на шпанските тајни агенти, структурата на разузнавачката служба и методите на работа кои ја засегаат Русија.
XS
SM
MD
LG