Достапни линкови

logo-print

Втор круг преговори на лидерите на двете заедници во Кипар


Лидерите на двете заедници во Кипар денеска го започнаа вториот круг на преговори за повторно обединување на островот. Кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските Турци, Мехмет Али Талат се сретнаа во Никозија каде разговараа за поделбата на власта и за економијата во земјата. Преговорите ќе продолжат и во наредните два дена.
XS
SM
MD
LG