Достапни линкови

logo-print

Либанските власти трагаат по преживеани од авионската несреќа


Либанскиот претседател Мишел Сулејман соопшти денеска во Бејрут дека властите прават се што е во нивна моќ да ги спасат преживеаните од авионската несреќа. Околу 20 тела беа пронајдени од етипоскиот авион што се урна во Средоземното море неколку минути по полетувањето од аеродромот во Бејрут. Сулејман изјави и дека тие соочуствуваат со семејствата на патниците во авионот. На авионот имало околу 90 патници, повеќето од нив од Либан и Етиопија. Меѓу патниците била и сопругата на францускиот амбасадор Либан.


XS
SM
MD
LG