Достапни линкови

logo-print

Милошоски утре во посета на Словенија


Министерот за надворешна политика Антонио Милошоски утре ќе отпатува во официјална посета на Словенија. Тој ќе оствари средби со словенечкиот претседател Данило Тирк, со министерот за надворешни работи Семуел Жбогар и со претседателот и членовите на комисијата за надворешни работи при словенечкиот Парламент. Предвидено е Милошоски да се сретне и со поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша и со европратениците Зоран Талер, Милан Звер и Јелко Кацин.
XS
SM
MD
LG