Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 20 тела од урнатиот етиопски авион


Околу 20 тела досега биле пронајдени од етиопскиот авион со 90 луѓе што се урна во Средноземно море, само неколку минути по летнувањето од аеродромот во Бејрут, јавуваат агенциите. Причината за несреќата се уште не е позната, но либанската полиција ја исклучи можноста од терористички напад и соопшти дека авионот веројатно паднал поради лошите временски услови. Повеќето од патниците биле од Либан и од Етиопија. Меѓу патниците била и сопругата на францускиот амбасадор во Либан. Авионот на Етиопијан Ерлајнз летал на линијата Бејрут, Адис Абеба.
XS
SM
MD
LG