Достапни линкови

logo-print

Мјанмар ќе ја ослободи Су Ки во ноември


Лидерот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Ки ќе биде пуштена од домашен притвор во ноември годинава, најави министерот за внатрешни работи на таа земја генерал Маунг О. Агенцијата Ројтерс ова го јавува, повикувајќи се на неколку луѓе кои биле присутни на состанокот на кој било најавено ослободувањето на Су Ки.
XS
SM
MD
LG