Достапни линкови

logo-print

Напад во Кандахар при престој на бугарски министер


Ракетен напад бил извршен врз една воена база во Кандахар, Авганистан во време кога таму бил министерот за одбрана на Бугарија Николај Младенов, јавуваат агенциите. Во нападот биле ранети четворица бугарски војници. Во базата во Кандахар се распоредени 270 бугарски војници. Инаку, вкупниот нивен број во Авганистан изнесува 500.
XS
SM
MD
LG