Достапни линкови

logo-print

Се урна етиописки авион


Етиописки авион со околу деведесет патници се урна во Медитеранот по летнувањето од аеродромот во Бејрут. Агенциите јавија дека авионот се изгубил од радарската контрола поради лошото време. Засега нема информации дали има преживеани во авионската несреќа. Авионот требало да патува за Адис Абеба, главниот град на Етиопија.
XS
SM
MD
LG