Достапни линкови

logo-print

Американски авион принудно слетал поради еден патник


Авионот на американската компанија Јунајтед Ерлајнс морал принудно да слета во Денвер, бидејќи еден патник за време на летот се обидел да ја отвори вратата на авионот. Во авионот имало над 100 патници. Пилотите одлучиле наместо да летаат кон Лас Вегас да го сменат правецот и авионот вчера безбедно слетал во Денвер. Полицијата го уапсила мажот кој го предизвикал инцидентот.
XS
SM
MD
LG