Достапни линкови

logo-print

57 милиони долари собраа ѕвездите преку телефон за Хаити


Организаторите на хуманитарниот телевизиски маратон или телетон соопштија дека собрале 57 милиони долари за помош на настраданите во земјотресот во Хаити, што го погоди островот на 12 јануари. Хуманитарната програма траеше два часа и се емитуваше на телевизиите низ светот, како и он лајн на интернет. Светските ѕвезди како Џорџ Клуни, Бред Пит, Бионсе, Мадона и Брус Спрингстин ги охрабруваа гледачите да донираат пари за островот, по земјотресот во кој загинаа 200 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG