Достапни линкови

logo-print

46 патници повредени откако еден авион се запалил во Иран


Најмалку 46 луѓе се повредени кога еден ирански патнички авион се запалил додека слетувал на пистата во градот Машхад. Официјалната новинска агенција ИРНА соопшти дека авионот е во сопственост на Табан Ерлајн и дека полетал од градот Абадан и во него имало 157 патници.
XS
SM
MD
LG