Достапни линкови

logo-print

Протести на поранешни воени резервисти во Србија


Неколку стотина поранешни српски воени резервисти денеска ја блокираа пругата Белград- Скопје во железничката станица лесковац и правецот Ниш - Софија, во Ниш. Тие бараат владата да им ја исплати разликата во воени дневници за периодот поминат во Косово за време на интервенцијата на НАТО на Југославија во 1991 година.
XS
SM
MD
LG