Достапни линкови

logo-print

Пронајдени 20 тела на саудиски војници


Владата на Саудиска Арабија соопшти дека се пронајдени 20 тела на војниците кои исчезнаа за време на судирите со јеменските бунтовници. Министерството за одбрана објави дека на границата со Јемен каде што се случија судирите ситуацијата е стабилна. Безбедносните сили сеуште тргаат по телата на другите војници.
XS
SM
MD
LG