Достапни линкови

logo-print

Обама не ја одобрува одлуката на судот за кампањите


Американскиот претседател Барак Обама при неговото денешно обраќање до нацијата соопшти дека одлуката на судот да им дозволи на бизнисмените неограничено да донираат пари во политичките кампањи е удар против демократијата. Обама смета дека поради одлуката на судот тој нема да успее да го исполни ветувањето кое го даде за време на неговата кампања дека ќе се бори против моќните лобисти и другите групи од интерес во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG