Достапни линкови

logo-print

Ограбена филијала на Македонска пошта во Охрид


Маскиран вооружен разбојник изутринава ја ограбил филијалата на Македонска пошта во Охрид. Според првичните информации тој со пиштол им се заканил на вработените и притоа украл 51 000 денари, по што избегал. Екипата на Секторот за внатрешни работи од Охрид врши увид на местото. Разбојникот е снимен од безбедносните камери на соседната експозитура на Охридска банка.

XS
SM
MD
LG