Достапни линкови

logo-print

Голема турска акција против милитанти на Ал Каеда


Турската полиција презеде голема акција во 16 провинции против осомничени милитанти поврзани со Ал-Каида. Заробени се речиси 120 луѓе, во симултани акции во текот на изминатата ноќ. Според весникот Јани Сагак, турската полиција неодамна запленила видео снимки на наводни турски милитанти во кампови на Ал-Каида во Авганистан, како и за наводни планови за напади врз турски војници во Кабул и врз полицијата во Турција.
XS
SM
MD
LG