Достапни линкови

logo-print

Медведев повика на реформи во политичкиот систем на Русија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го повтори повикот за реформи во рускиот политички систем. Во телевизиското обраќање пред претседателскиот советнички комитет, Медведев нагласи дека владините агенции се премногу бавни на промените во општеството и оти бирократијата мора да биде во согласност со идеолошките и културните разлики.
XS
SM
MD
LG