Достапни линкови

logo-print

Нов обид за решавање на нафтениот спор


Претставници на Русија и Белорусија денеска во Минск на нови разговори за надминување на спорот околу снабдувањето и цените на руската нафта. Досегашниот неуспех на разговорите ја зголемија загриженоста во Европа од застој во натамошното снабдување. Белорусија тврди дека Москва неоправдано бара повисоки цени на нафтата.
XS
SM
MD
LG