Достапни линкови

logo-print

Џорџ Мичел на средба со Махмуд Абас


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска на Западниот Брег ќе се состане со палестинскиот претседател Махмуд Абас. Мичел е во регионот во нов обид за заживување на израелско палестинските мировни преговори. Вчера во Ерусалим, Мичел се сретна со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху кој, како што велат аналитичарите, ги искомплицира мировните преговори со новото барање за израелско воено присуство на Западниот Брег и покрај евентуалната нова палестинска држава. Палестинците го отфрлија барањето.
XS
SM
MD
LG