Достапни линкови

logo-print

Американскиот суд со нова одлука за донирање во кампањи


Американскиот суд денеска ја отповика децениската забрана за трошоците за време на кампањите. Со новата одлука компаниите ќе може да ги подржат кандидатите за претседател или за конгресот во земјата. Контровезната одлука им дозволува на компаниите да донираат пари во кампањите, но им забранува директно да им даваат пари на кандидатите.


XS
SM
MD
LG