Достапни линкови

logo-print

Строу ја брани инвазијата на САД во Ирак


Британскиот секретар за правда Џек Строу на денешното јавно сослушување за војната во Ирак ја бранеше неговата одлука за подршка на американската инвазија во земјата во 2003 година. Строу кој од 2001 до 2006 година ја извршуваше функцијата министер за надворешни работи соопшти дека жали за загубените животи за време на конфликтот во Ирак, но дека тоа било најдоброто решение во тие околности. Идната недела е закажано солушувањето на Тони Блер, кој во тоа време беше премиер на Британија.


XS
SM
MD
LG