Достапни линкови

logo-print

25 луѓе повредени во бомбашки напад во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 25 лица се повредени во експлозија на едно возило во близина на воен гарнизон во градот Мосул. Во самоубиствениот бомбашки напад биле повредени војници, полицајци и цивили, а оштетен е и гарнизонот и неговата околина. Американските и ирачките официјални лица соопштија дека очекуваат повеќе напади, поради парламентарните избори кои ќе се одржат на 7 март.
XS
SM
MD
LG