Достапни линкови

logo-print

16 загинати во несреќата во украинска болница


Украинското министерство за итни ситуации соопшти дека при уривањето на дел од болницата во градот Луганск загинале 16 луѓе. Два дена траеја напорите на спасувачките екипи, а од под урнатините беа извлечени 4-ца преживеани. Според Министерството, причина за несреќата била експлозија во просторијата каде што се чувал кислород.
XS
SM
MD
LG