Достапни линкови

logo-print

14 српски навивачи обвинети за убиство на французинот Татон


Белградскиот обвинител денеска покрена обвинение за 14 навивачи на фудбалскиот тим Партизан за убиството на францускиот државјанин Брис Татон во септември во 2009 година во Србија. Тој почина во болница на 29 септември, а беше нападнат во еден бар по натпреварот меѓу Тулуз и Партизан. Дванаесет од обвинетите се наоѓаат во притвор, а двајца се во бегство. Доколку бидат осудени тие ќе добијат затворска казна меѓу 30 и 40 години.

XS
SM
MD
LG