Достапни линкови

logo-print

Илија Стојановски го фати крстот во водите на Вардар


Скопјенецот Илија Стојановски го фати крстот во водите на реката Вардар, кој го фрли поглаварот на Македонската православна црква г.г Стефан од Камени мост. Тој им го честита празникот на сите православни христијани и им посака среќа. Оној што ќе го фати крстот се верува дека цела година ќе го следи среќа, здравје и благосостојба.
XS
SM
MD
LG