Достапни линкови

logo-print

Откажани атлетски игри во Иран поради натписот на медалите


Исламската солидарна спортска федерација со седиште во Ријад, Саудиска Арабија, ги откажа атлетските игри кои требаше да се одржат во Техеран во април годинава. Иранските организатори го гравирале терминот „Персиски Залив“ на медалите за победниците, што е официјалната причина за откажување на настанот.
XS
SM
MD
LG