Достапни линкови

logo-print

Македонија не се пласира на баражот за СП во ракомет


Македонската машка ракометна репрезентација не успеа да се пласира во јунскиот бараж за светското првенство во Шведска во 2011 година, откако Литванија ја совлада Турција со 37:24. Литванија требаше да победи со помалку од 9 гола за Македонија да го заземе првото место во групата и да се пласира на пбаражот. Макдонија во првиот натпревар изигра нерешено 24:24 со Литванија, а вчера ја победи Турција со 35:26.
XS
SM
MD
LG