Достапни линкови

logo-print

Карзаи со новите номинации за кабинетот наредниот месец


Авганистанскиот парламент нема да го чека претседателот Хамид Карзаи повторно да направи нова листа за наговиот кабинет, бидејќи ќе замине на зимски одмор. Парламентот одби половина од кандидатите на Карзаи, кој соопшти дека новите номинации за преостанатите 11 министерски места ќе ги објави кога законодавците ќе се вратат на работното место на 20 февруари.
XS
SM
MD
LG