Достапни линкови

logo-print

Клинтон го посети Хаити


Американскиот секретар Хилари Клинтон го посети Хаити за да види од прва рака колкава е штетата од замјотресот кој го погоди островот во вторникот. По средбата со претседателот Рене Первал таа им соопшти на граѓаните дека Соединетите Држави ќе им обезбедат уште помош во справување со катастрофата. Американскиот претседател Барак Обама ги одбра неговите претходници Џорџ Буш и Бил Клинтон да го водат хуманитарниот проект за собирање пари за Хаити.
XS
SM
MD
LG