Достапни линкови

logo-print

ОН го пронајдоа телото на шефот на мисијата во Хаити


Обединетите Нации ја потврдија смртта на шефот на мисијата во Хаити. ОН соопшти дека телото на Хеди Анаби било пронајдено под урнатините на зградата во која беше сместена организацијата. Генералниот секретар Бан Ки Мун изјави дека телата на заменикот на Анаби, Луиз Карлос да Коста и на полицискиот комесар Даг Коутс се исто така пронајдени.

XS
SM
MD
LG