Достапни линкови

logo-print

Министерот за надворешни работи на Норвешка го посети Јордан


Норвешкиот министер за надворешни работи Јонас Гар Стере денеска се сретна со неговиот колега од Јордан, Насер Јудех да разговара за сериозните несогласувања меѓу соседните земји Израел и Палестина. На заедничка прес конференција норвешкиот министер ја изрази подршка за создавање на палестинска држава, која ќе биде во мир со Израел.
XS
SM
MD
LG