Достапни линкови

logo-print

Американскиот пратеник Мичел во посета на Сирија


Американскиот пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел наредната недела ќе отпатува во Дамаск, каде ќе се сретне со сирискиот претседател Башар Ал Асад. Мичел со Асад ќе разговара за мировниот процес, за билатералните односи и други регионални прашања. Тоа ќе биде трета негова посета на Дамаск, откако американскиот претседател Барак Обама го назначи на функцијата за да го активира мировниот процес на Блискиот Исток, особено со Сирија и Палестина
XS
SM
MD
LG