Достапни линкови

logo-print

Убиен шефот на Ал Каеда во Јемен


Министерството за внатрешни работи на Јемен денеска потврди дека во вчерашниот воздушен напад бил убиен командантот на Ал Каеда во земјата Касем Ал Рими и петмина негови соработници. Во соопштението се прецизира дека Рими бил убиен кога еден проектил го погодил неговото возило во провинцијата Саада.
XS
SM
MD
LG