Достапни линкови

logo-print

Авганистанскиот парламент гласа за новите министри


Авганистанскиот парламент денеска го одобри наименувањето на Залмај Расул за министер за надворешни работи, како и министрите за правда и за религиозни прашања, а треба да гласа и за останатите предложени министри од претседателот Хамид Карзаи. Првиот список на Карзаи за новиот кабинет мораше да биде ревидиран откако Парламентот, во почетокот на месецов, отфрли поголем дел од предложените кандидати.
XS
SM
MD
LG