Достапни линкови

logo-print

Американската армија започна да доставува помош на Хаити


Американската војска ја достави својата прва помош на Хаити по катастрофалниот земјотрес. Единицата за брза реакција на американската армија достави храна, вода и медицинска опрема надвор од главниот аеродром во Порт-о-Пренс.
Како што јави Асошиетед Прес, со Хеликоптери се транспортира вода во зони околу главниот град. Групите за помош се соочувале со проблеми поради блокираните патишта.
XS
SM
MD
LG