Достапни линкови

logo-print

Истрелана ракета врз дипломатскиот кварт на Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека ракета ја погоди дипломатската област на главниот град на Авганистан Кабул. Засега нема информации за жртви или штета. Во Вазир Акбар Кан се сместени повеќето западни амбасади, Претседателската палата, и главната канцеларија наОбединетите нации. Нападите врз Кабул се чести но се со лимитирана штета и жртви.
XS
SM
MD
LG