Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа повторно со закани до Јужна Кореа


Северна Кореа се закани дека ќе го прекине секој дијалог со јужниот сосед по наводите на јужнокорејските медиуми дека Сеул разработувал план во случај на паѓањето на режимот во Пјонгјанг. Националната комисија за одбрана на Северна Кореа денеска предупреди дека поради овој план ќе започнела света војна против Јужна Кореа.
XS
SM
MD
LG