Достапни линкови

logo-print

Обетката на Марадона продадена за 25 илјади евра!


Обетката на Диего Марадона, која беше конфискувана во Италија како дел од неговите даночни долгови, е продадена на непозната жена за 25 илјади евра, изјави преставник на агенцијата која ја организираше продажбата. Обетката на Марадона беше одземена додека тој беше во болницата за слабеење во Италија.
XS
SM
MD
LG