Достапни линкови

logo-print

РСЕ почнува со емитување програма за Пакистан


Радио Слободна Европа денеска почнува да емитува програма за племенските региони во Пакистан со цел да понуди алтернатива на радио станиците на екстремистите во ова погранично подрачје со Авганистан. Новото радио Машал од денеска ке емитува програма на локалниот паштунски дијалект од Прага а новинарите ке дејствуваат од ново дописниство во Пакистан. Радио Слободна Европа емитува програма на 28 јазика во 20 земји.
XS
SM
MD
LG