Достапни линкови

logo-print

Груевски во посета на седиштето на НАТО во Брисел


Премиерот Никола Груевски попладнево ќе замине за Брисел во посета на седиштето на НАТО. Тој утре ќе се сретне со генералниот секретар на алијансата Андрес Фог Расмусен со кој ќе разговара за достигнувањата и перспективите на Република Македонија за членство во НАТО, како и за реформите на земјата за евро-атланските интеграции. Груевски денеска соопшти и дека на утрешната средба ќе стане збор и за спорот со името со Грција.

XS
SM
MD
LG