Достапни линкови

logo-print

20 мртви во самоубиствен бомбашки напад во Авганистан


Во самоубиствен бомбашки напад на пазарот во покраината Урузган во Авганистан животот го загубија најмалку 20 лица. Градоначалникот на покраината Јума Гул Химат соопшти дека околу десетина луѓе се повредени во нападот на градот Дихравуд. Претседателот Хамид Карзаи го осуди нападот. НАТО соопшти дека во друг самоубиствен бомбашки напад загинал еден полицаец, а 4 луѓе се повредени во покраината Хелманд.


XS
SM
MD
LG