Достапни линкови

logo-print

25 илјади евра од Град Скопје за настраданите во Хаити


Град Скопје ќе издвои 25 илјади евра за настраданите во земјотерсот кој пред два дена го погоди Хаити. Скопскиот градоначалник Коце Трајановски соопшти дека тие и натаму во соработка со Црвен Крст ќе ја следат состојбата на островот и ако е потребно ќе понудат дополнителна материјална помош.
XS
SM
MD
LG