Достапни линкови

logo-print

15 загинати во експлозија на пазар во Авганистан


Најмалку 15 цивили загинале во напад на бомбаш самоубиец на пазар во еден град во централен Авганистан, јавија агенциите. Гувернерот на провинцијата Урузган изјави дека при експлозијата имало и над 12 повредени.
XS
SM
MD
LG