Достапни линкови

logo-print

Погребан иранскиот физичар Мухамади


Во Техеран денеска беше погребан иранскиот професор по физика Масуд Али Мухамади, кој беше убиен во експлозија на автомобил бомба пред неговата куќа. Никој не ја превзеде одговорноста за убиството, а иранските власти ги обвинија Соединетите Држави и Израел дека стојат зад нападот. Илјадници луѓе присуствувале на погребот, а некои од нив извикувале смрт на Америка и на Израел.
XS
SM
MD
LG