Достапни линкови

logo-print

11 ирачани осудени на смрт


11 ирачани се осудени на смрт за планирање и изведување на напади со камиони бомби во Багдад во август минатата година кога настрадаа околу 100 луѓе. Портпарол на ирачкиот суд изјави дека смртната казна треба да биде извршена со бесење.
XS
SM
MD
LG