Достапни линкови

logo-print

Бомбардиран камп на милитанти во Пакистан


Американски безпилотни летала извршиле ракетен напад во пакистанскиот регион северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, при што биле убиени најмалку 10-мина милитанти. Цел на нападот, осми во последниве две недели, бил еден камп за обука на екстремисти.
XS
SM
MD
LG