Достапни линкови

logo-print

Конференција за енергија во Грузија


Во Грузија денеска треба да се одржи регионална конференција за енергија. Се очекува на конференцијата во градот Батуми на Црното Море да присуствуваат претседателите на Азербејџан, Полска и на Украина. Најавено е присуство и на делегации од Бугарија, Романија, Туркменистан и Казахстан. Грузија е клучна земја за испорака на касписката нафта на европските пазари.
XS
SM
MD
LG